» strona główna  » oferta  » płuczki do oczu

Płuczki do oczu

Butelki do płukania oczu BARIKOS przeznaczone są do przemywania oczu wodą celem usunięcia ciał obcych i substancji niebezpiecznych przed udzieleniem pomocy lekarskiej.

Zaleca się stosowanie butelek do płukania oczu w środowisku pracy stanowiącym potencjalne zagrożenie dla oczu. Po naciśnięciu giętkiej butelki woda przepływa rurką wznoszącą do głowicy płuczącej. Głowica ta została zaprojektowana we współpracy z lekarzami zakładowymi przemysłu chemicznego. W efekcie powstaje szeroka fontanna gwarantująca bezpieczne przemywanie oczu. Krawędzie głowicy są zaokrąglone i dopasowane do kształtu oczodołu, przez co zapewniony jest komfortowy kontakt, ochrona gałki ocznej i odpowiednie doszczelnienie wokół oka.

Głowica płucząca posiada otwór spustowy zużytej i zanieczyszczonej wody. Dzięki temu zapewnia się użycie w każdym przypadku tylko świeżej wody. Korpus butelki jest przezroczysty, przez co zawsze widoczny jest poziom wody w butelce. Butelka zamykana jest zatyczką chroniącą ciecz przed zabrudzeniem i łatwą do ściągnięcia również z zamkniętymi oczami.

Butelki BARIKOS produkowane są z neutralnych toksykologicznie materiałów i spełniają tym samym normy przemysłu spożywczego.

Dokumenty do pobrania: Broszura BARIKOS


bartels-rieger.de
KROLPOL SAFETY Sp. z o.o.
Radzyń ul. Słoneczna 51
67-410 Sława
tel. +48 600 418 317
tel. +48 68 352 07 72
e-mail: biuro@krolpol.com.pl